Page Texture
Creative designs

İnternet devi Google, merakla beklenen akıllı telefonu Pixel’i tanıttı. Android 7.1 Nougat işletim sistemiyle gelen cihazda yeni özellikler dikkat çekiyor. Google, Pixel ve Pixel XL olmak üzere iki farklı model seçeneğiyle rakipleri iPhone ve Samsung’un tahtına göz dikmiş durumda.

Dört çekirdekli Snapdragon 821 işlemcili yeni akıllı telefonun bataryası 15 dakikada şarj edilebiliyor. Siyah, mavi ve gümüş renklerde piyasaya çıkacak telefon, Google’a göre ‘dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonu’. Pixel, ayrıca kullanıcılarına sınırsız hafıza imkanı da sunuyor.

Tarayıcı geçmişinizde aradıklarınızı rahatça bulabilmeniz için geliştirilmiş eklenti hoşunuza gidecek. Chrome için cottonTracks adıyla gelen eklenti geçmişinizi organize edilmiş bir şekilde size sunuyor.
Eklentiyi indirdiğinizde tarayıcınızın sağ üst kısmında “C” harfi şeklinde logo kısayolundan kullanmaya başlayabiliyorsunuz. %100 gizlilik sağlayabildiğiniz gibi her şeye kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Son girdiğiniz sayfalardan başlayarak resimli görünümü ve kullanışlı ara yüzüyle geçmişinizin organize olarak saklanmasını ya da yönetilmesini sağlar. Genişletme, açma ve silme seçenekleri kartlar halinde gösterilen geçmiş sayfalarınız için 3 işlev olarak sıralanıyor. Kullanımı kolay bu eklenti hakkındaki yorumlarınızı bırakmayı unutmayın.

Yayınlanan Google gözlükleriyle yaşayabileceğiniz deneyimleri içeren video ile, gözlüğün bizi bir çok sıkıntıdan kurtaracağı çok açık. Sağlam ve hafif olmasının yanı sıra beş farklı renkte alabileceğiniz Google gözlükleri ile sadece ses komutuyla resim çekebilir, bir yandan anı yaşarken bir yandan da elleriniz kullanmadan video kaydı yapabilirsiniz. Yine sadece ses komutuyla görüntülü konuşma ile o anda yaşadığınız deneyimi paylaşabilir, mesaj atabilir, yol haritanızı takip edebilir ya da merak ettiğinizi istediğiniz an Google gözlüğünüze sorabilirsiniz.

Kendi sitesinde, gözlüğü nasıl alabileceğinizi anlatan bir başlık da bulunmakta. Şartların arasında 18 yaşın üstünde olmak ve A.B.D.’de yaşıyor olmak var. Elli ya da daha az kelimeyle başvurunuzu yapıyorsunuz. İsteğe bağlı olarak fotoğraf veya kısa bir videoyla gözlüğü neden istediğinizi anlatmaya çalışıyorsunuz. Eğer bu yaptıklarınız size gözlük davetiyesi getirmeyi başardıysa, 1500 dolar + vergisini ödeyip, gözlüğü New York, Los Angeles yada San Francisco’dan elden alıyorsunuz.

Google Glass resmi İngilizce internet sayfası; http://www.google.com/glass

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan’ında, “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.